Czy warto próbować przeprowadzić cyklinowanie samemu?

Wiele osób w Polsce to tak zwane „złote rączki”, zamiast skorzystać ze strony http://www.cyklinowanie-parkietow.waw.pl wolą oni zrobić sami pewne rzeczy. Jednak weźmy dzisiaj pod lupę kwestie cyklinowania podłóg. Czy próba zrobienia tego samemu jest dobrym pomysłem? Czy być może lepiej zlecić cyklinowanie podłóg komuś innemu, kto po pierwsze lepiej się na tym zna, a po drugie ma odpowiedni sprzęt do cyklinowania podłóg.

 

Zastanówmy się i porównajmy koszty w Warszawie.

 

Rozwiązanie Koszt – Warszawa
Cyklinowanie podłóg przez profesjonalną firmę Ok. 25 zł za metr kwadratowy
Kupno sprzętu do cyklinowania Najtańsze urządzenia ok. 4500 zł
Wymiana podłogi Ok. 3000 zł (prawdopodobnie znacznie więcej)

 

Cyklinowania podłóg.

Z całą pewnością wymiana podłogi nie jest opłacalna pod względem finansowym. Dochodzi do tego jeszcze fakt jak bardzo inwazyjny jest to proces, znacznie bardziej niż cyklinowanie podłóg. Kupowanie samemu sprzętu do cyklinowania również jest nieopłacalne, zwłaszcza że najtańsze urządzania oferują wielokrotnie gorszą jakość, niż te oferowane przez profesjonalne firmy.

 

Dodatkowo dochodzi do tego fakt, że wiele osób nie potrafiłoby się takimi urządzeniami posługiwać. A to mogłoby doprowadzić do uszkodzenia podłogi i konieczności jej wymiany. Dlatego jeżeli chcesz uniknąć kłopotów i dodatkowych kosztów to od razu skorzystaj z usług firm zewnętrznych.