Jak w Warszawie zostać architektem wnętrz?

 

Coraz popularniejszym zawodem staje się architekt wnętrz. Warszawa pokazuje, że jest na niego spore zapotrzebowanie. Osoba, zajmująca się aranżacją wnętrz może pracować jako freelancer albo w biurze projektowym, którego przykładem jest biuro www.e-domy.pl/projekty-domow.html z Warszawy, zrzeszające kilku doświadczonych architektów wnętrz. Zanim jednak zdecydujesz się studiować kierunek, jak architektura wnętrz, powinieneś zastanowić się czy interesuje Cię tylko przystrojenie wnętrza czy również przebudowywanie pomieszczeń i wyburzanie ścian. Dla wielu osób te dwa zajęcia znaczą to samo i kojarzone są tylko z jednym zawodem.

 

Kawalerka zaprojektowana przez zdolnego architekta wnętrz z Warszawy.
Kawalerka zaprojektowana przez architekta wnętrz z Warszawy.

 

Przebudowa wnętrza, w taki sposób, aby nabrało ono funkcjonalności i klimatu są zadaniami, które wchodzą w zakres usług fachowca, jakim jest architekt wnętrz. Warszawa to miasto, w którym znajduje się kilka uczelni, w których można studiować architekturę wnętrz, np. Politechnika Warszawska, Akademia Sztuk Pięknych i szkoły prywatne. Jeżeli jesteś zainteresowany tym zawodem, warto przyjrzeć się ofertom tych uczelni.

 

 

Musisz mieć jednak na uwadze, że architekci wnętrza muszą znać się na technologii wykończeniowej oraz materiałach budowlanych. Projektant natomiast jest odpowiedzialny za wybór mebli, kolorystyki i dekoracji. Nie ma wpływu na zmianę konstrukcji stałych, tak jak architekt wnętrz. Warszawa to odpowiednie miejsce na studiowanie. Z łatwością zaaklimatyzujesz się w niej i znajdziesz miejsce, w którym odbędziesz praktyki albo staż pod okiem profesjonalisty.