Nie przepłacaj za ogrzewanie domu – wybierz piec na ekogroszek

 

W Polsce sezon grzewczy trwa niekiedy nawet pół roku! Jeśli trafi się długa zima, ogrzewanie domu może kosztować prawdziwy majątek/ Jest na to jednak sposób – piec na ekogroszek. – Zawsze polecam ekogroszek moim klientom – mówi ekspert do spraw ogrzewania ( sklep Auroks ), gdzie zajmuje się między innymi doradzaniem klientom, jaki piec i jakie paliwo wybrać.

 

Ogrzewanie domu piecem na ekogroszek jest coraz bardziej popularne w obecnych czasach..
Ogrzewanie domu piecem na ekogroszek jest coraz bardziej popularne.

 

Dlaczego piec na ekogroszek to najtańsze rozwiązanie? Po pierwsze sam piec nie kosztuje wiele w porównaniu z innymi piecami. Po drugie ekogroszek to dość tanie paliwo. Warto tu podkreślić, żeby jednak nie starać się oszczędzać za wszelką cenę. Na rynku dostępne są podróbki ekogroszku, jedna choć tańsze, są mniej wydajne, więc w efekcie zapłacimy więcej za ogrzewanie, a w dodatku możemy zepsuć nasz piec na ekogroszek.

 

 

Prawdziwy, certyfikowany ekogroszek daje dużo ciepła i jest paliwem bardzo wydajnym. Dodatkowy bonus jest taki, że piec na ekogroszek to rozwiązanie ekologiczne – dzięki niskiej zawartości siarki w ekogroszku spaliny z takiego ogrzewania nie trują środowiska naturalnego w takim stopniu, jak dzieje się to w przypadku pieca na klasyczny węgiel czy inne paliwa tradycyjne.