O czym warto pamiętać budując budkę dla jerzyka?

 

Mam wrażenie, że większość ludzi myśli, że zwierzęta muszą być im posłuszne. I czasem osoby, które budują budki dla ptaków są przekonane, że od razu tego samego dnia, w którym wybudują budkę to ptaki w niej zamieszkają. Tak niestety nie jest, zwłaszcza w przypadku niektórych gatunków ptaków. Jeżeli na przykład wybudujesz budkę dla jerzyka, to możesz czekać kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach i dłużej zanim zamieszkają w niej ptaki – przypomina specjalista z jednej z najlepszych firm.

 

 

Myśl przyszłościowo

 

Jeżeli chcesz by w twoim pobliżu zamieszkały jerzyki to nie zwlekaj z kupnem na stronie www.mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow/specjalne-wg-ptop-mtop-salamandra/typ-jerzyk wybudowaniem budki dla jerzyka. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej ptaki zamieszkają w twojej okolicy.

 

Ponadto, żeby zwiększyć szanse na to, że ptaki zamieszkają w twojej okolicy zadbaj o to, by budka dla jerzyka spełniała wszystkie wymagania:

 

  • Posiadała odpowiednie wymiary – co najmniej 36x18x16 centymetrów.
  • Była w odpowiedni sposób zamontowana – co najmniej 5 metrów nad ziemią. Ponadto pomiędzy budką a ziemią nie powinno być żadnych przeszkód w postaci sznurów, kabli, anten, wystających półek.

 

Jeżeli budka dla jerzyka, którą zbudujesz i zamontujesz nie spełni tych podstawowych wymagań to ptaki mogą w niej nigdy nie zamieszkać!

 

Jeżeli budka dla jerzyka, którą zbudujesz i zamontujesz nie spełni tych podstawowych wymagań to ptaki mogą w niej nigdy nie zamieszkać! Ponadto jeżeli chcesz zwiększyć szanse na to, że jerzyki zamieszkają w budce, to zbuduj kilka budek dla jerzyków. Ptaki te lubią żyć w koloniach i dlatego budując kilka budek pozwalasz im żyć w zgodzie z naturą. A to w oczywisty sposób wpływa na twoją korzyść – jerzyki chętniej zamieszkają w takich budkach. A to zwiększa twoje szanse na to, że szybciej zagoszczą w twojej okolicy.