Ogrzewanie gazowe kontra tradycyjne

 

Wiele osób nie ocenia kotłów termet przez wygodę jaką one dają, lecz tylko i wyłącznie przez pryzmat wydanych pieniędzy. Jak produkty sklep.auroks.pl wypadają na tle klasycznego ogrzewania? Czy warto kupować kotły termet jeżeli naszym głównym celem są oszczędności? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule. Na początek porównam koszty związane z różnymi rodzajami ogrzewania w tabeli, a potem podsumuje te informacje krótkim komentarzem.

 

Element ogrzewania Cena
Materiały na budowę komina 900 zł
Robocizna 2000 zł
Koszt ogrzewania w skali roku ok. 3000 zł
System kominowy (alternatywa do komina klasycznego) Ok. 2500 zł
Kotły termet 2000-5000zł
Koszt ogrzewania w skali roku ok. 5000 zł

 

Koszty ogrzewania za pomocą gazu jasno wskazują na to, że od kotłów termet lepsze są klasyczne rozwiązania. Dlatego praktykujesz czysto ekonomiczne podejście, to kotły termet nie są najlepszym wyborem. Gdzie one w takim wypadku się sprawdzą?

 

Czy warto kupować kotły termet jeżeli naszym głównym celem są oszczędności?
Czy warto kupować kotły termet?

 

Przede wszystkim u osób, które cenią wygodę. Posiadając ogrzewanie gazem nie trzeba się martwić o kupowanie opału na zimę, nie trzeba rąbać drewna. Potem nie trzeba przynosić tych materiałów do kotłowni, oraz dbać o dokładanie do pieca. Obsługa kotłów termet jest znacznie prostsza, przyjemniejsza i nie powstaje przy niej wiele bałaganu. Dlatego są one przeznaczone dla osób, które cenią wygodę.