Płyty polistyrenowe – produkt o wielu zastosowaniach

 

Płyty i folie polistyrenowe to produkt, który ma bardzo wiele zastosowań i stykamy się z nim niemal codziennie, choć bardzo często nie mamy pojęcia, ze to właśnie takie tworzywo sztuczne. Najlepsze płyty polistyrenowe znajdziesz tutaj – nie bez powodu to właśnie ta firma wiedzie prym w branży tworzyw sztucznych w Polsce, a polistyren to właśnie tworzywo sztuczne. Czasami występuje też w formie wzbogacanej kauczukiem i wówczas płyty określamy mianem hips.

 

Do czego mogą być użyte płyty polistyrenowe?

  • W branży reklamowej wykonuje się z nich różnego rodzaju elementy stojaków, kasetonów czy stanowisk promocyjnych, bo to tworzywo lekkie i trwałe
  • Do produkcji zabawek, bo polistyrenowe elementy łatwo można utrzymać w należytej czystości i są bezpieczne dla dzieci
  • Do produkcji opakowań jednorazowych oraz opakowań kosmetyków – bardzo często są one właśnie z płyt polistyrenowych
  • W chłodnictwie
  • W niemal każdej branży przemysłu na przykład do wykonania palet

 

Dlaczego płyty polistyrenowe są tak popularne? Wynika to z ich właściwości. Przede wszystkim polistyren jest tworzywem lekkim i wytrzymałym. Fragmenty polistyrenowe znajdziemy więc tam, gdzie można by użyć szkła, ale płyty są zdecydowanie tańsze od szyb. Na przykład mogą to być przeszklone drzwiczki w meblach czy drzwi w środku mieszkania. Poza tym tworzywa sztuczne są mniej delikatne niż szkło, a więc na przykład przy dzieciach sprawdzą się lepiej. Płyty polistyrenowe mają przy tym możliwość bardzo różnorodnych wykończeń kolorystycznych, nie ma też problemu z wytłoczeniem na nich wzorów, co sprawia, że możliwości aranżacyjne tego produktu są bardzo duże. Nic więc dziwnego, że produkt ten jest powszechnie wykorzystywany w artykułach do dekoracji wnętrz lub po prostu w innych miejscach, wszędzie tam, gdzie jakość ma się łączyć z estetyką.