Schody drewniane na antresolę – najlepszy wybór

Jeśli projektujesz w domu antresolę, schody drewniane to najlepszy wybór. Szczególnie, jeśli masz niewielkie wnętrze, to projekt schodów zamówiony w firmie np. link , pozwoli ci na wykorzystanie jej w maksymalny sposób tak, by połączyć walory estetyczne i funkcjonalne schodów.

Schody drewniane prowadzące na antresolę zwykle zlokalizowane sa w centrum mieszkania, – bo w dużych domach antresola to zwykle zabudowa przestrzeni nad salonem, zaś w kawalerkach – cała przestrzeń dzienna zajmuje dolny poziom, więc nie ma innej możliwości.

W związku z tym schody drewniane na antresolę musza być zaprojektowane tak, by stanowiły ciekawą dekorację domu. Dlatego zaleca się, by miały one ciekawą formę – na przykład schody spiralne drewniane dają wrażenie lekkości i przyjemnie się na nią patrzy.

Schody drewniane prowadzące na antresolę zwykle zlokalizowane sa w centrum mieszkania.
Schody drewniane prowadzące na antresolę.

Niektórzy stawiają na takie bez balustrady, ale to już rozwiązanie dla odważnych, bo z takich schodów drewnianych można łatwo spaść przy chwilach nieuwagi. Nie nadają się też dla domów, gdzie mieszkają Male dzieci lub osoby z trudnościami w poruszaniu się, na przykład starsze. Warto też pamiętać, że tego typu projekty mogą być też niebezpieczne dla psa, więc dla dobra domowego pupila lepiej wybrać coś o bardziej klasycznej budowie.